840 skolām izsūtītas koku sēklas


12.05.2010

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijas „Skābeklis“ ietvaros 840 Latvijas skolām izsūtīti kopumā vairāk nekā 2500 komplekti ar egļu un priežu sēklām, un jau nākamajā nedēļā visi Latvijas piekto un sesto klašu skolēni katrs tiks aicināts iesēt vismaz vienu koku.

Sūtījumus ar sēklām kopā ar izglītojošu materiālu, kā pareizi sēt, audzēt un stādīt kokus, Latvijas skolās nogādās Latvijas Pasts.  Katra skola saņems trīs šādus komplektus. Savukārt, lai koku sēšanā var iesaistīties ne vien skolēni, bet ikviens Latvijas iedzīvotājs, darba kolektīvs vai organizācija, bezmaksas koku sēklu komplekti no 17. līdz 21. maijam būs pieejami visās Latvijas pasta nodaļās un SEB bankas filiālēs.

Iedzīvotāji aicināti koku sēklas iestādīt kastītēs un audzēt tās uz palodzēm, lai nākamajā pavasarī izstādītu Latvijas mežos, parkos vai savos piemājas dārziņos.

Akcija “Skābeklis”, ko šā gada maijā aizsāka a/s „Latvijas valsts meži“ un SEB banka, tiek rīkota ar mērķi padarīt Latviju par zaļāko valsti pasaulē. Tās ietvaros gada laikā visā Latvijā plānots iestādīt 2 231 503 egles un priedes. Plānots, ka akcija noslēgsies 2011. gada jūnijā, kad vairāk nekā 2 miljoni iesēto koku būs izauguši tik lieli, lai tos stādītu mežā un ļautu augt pašu spēkiem.

dalīties: Twitter Facebook Draugiem.runā

Komentāri

  • oksana

    16.11.2011 18:20
    atrast koku seklas