Donori ziedo asinis un stāda kokus


15.06.2010

Ar akcijas „Skābeklis” un Latvijā pazīstamo donoru atbalstu, pie Rīgas Dzemdību nama turpmāk zaļos 21 dzīvības kociņš. Aktīvā stādīšanā iesaistījās gan Valsts prezidenta kundze Lilita Zatlere, Kultūras ministrs Ints Dālderis, horeogrāfs, deju grupas Dzirnas vadītājs Agris Daņiļēvičs, kamaniņu sportists Andris Šics, telekompānijas LNT moderators Lauris Lizbovskis, sporta kluba Veselības fabrika treneri Eda Sarmīte Magone un Kaspars Ozoliņš, gan SEB Banka sponsorēšanas vadītāja Diāna Blūmate. Veselības ministrs Didzis Gavars pirms kociņu stādīšanas noteica: „No manis dārznieks nesanāks,“ un devās uz VADC specializēto autobusu ziedot asinis. Kopā VADC specializētajā autobusā 14.jūnijā vēlmi ziedot asinis izteica trīsdesmit pieci cilvēki, bet dažādu medicīnisku iemeslu dēļ, asins ziedošana tika atļauta divdesmit astoņiem. Septiņi donori asinis ziedoja pirmo reizi mūžā.

Svinīgajā uzrunā Valsts asinsdonoru centra (VADC) direktore Gita Ņemceva patiecās visiem donoriem par asins ziedošanu un uzsvēra regulāras asins ziedošanas lomu: „Rīgas Dzemdību namā ik dienu notiek dažādas medicīniskas procedūras, starp kurām ietilpst arī asins pārliešana. Šī ir vieta kur ik dienas dzimst tūkstošiem jaunu dzīvību. Diemžēl nereti tieši donoru ziedotās asinis palīdz glābt dzīvību un izdzīvot gan māmiņai, gan bērnam. Ikviens cilvēks, kas kaut reizi dzīvē ir ziedojis asinis, var lepoties ar sevi un ticēt, ka tieši viņš ir izglābis dzīvību kādam, ko nepazīst!”

Valsts prezidenta kundze Lilita Zatlere sirsnīgi dalījās ar emocijām par asins ziedošanu un stāstīja, ka asinis pirmo reizi nodevusi vīra mudināta, taču nākamās reizes asinis ziedojusi jau pārliecības dēļ.

dalīties: Twitter Facebook Draugiem.runā

Komentāri