Apbalvo "Zīļu maču" uzvarētājus


21.10.2010

Akcijas “Skābeklis” ietvaros organizētajos “Zīļu mačos” 3500 skolēni visā Latvijā savāca vairāk nekā 800 tūkstošus ozolzīļu. Šodien Jelgavas kokaudzētavā lielākajā ozolu sēšanas pasākumā apmēram 100 skolēni kopā ar Vili Vītolu, Robertu Strīpnieku, Lieni Šomasi, Annu Rozīti un Nikolaju Puzikovu, iesēja vairāk nekā 20 tūkstošus ozolu. 5000 skaistākie un raženākie no tiem pēc diviem gadiem tiks pārstādīti Likteņdārza teritorijā.

Pasākuma laikā tika apbalvoti “Zīļu maču” laureāti. Šo sacensību uzdevums bija savākt pa 1 kg zīļu no vismaz 5 dažādiem ozoliem, iemūžināt vākšanas procesu fotogrāfijās un uzrakstīt stāstu par to, kāpēc Latvijai būtu jākļūst ar zaļāko valsti pasaulē un kas būtu jādara, lai tā notiktu. Konkursā piedalījās 3500 skolēni jeb 145 klases no vairāk kā 60 Latvijas skolām. Kopumā konkursa laikā tika savākti apmēram 800 000 tūkstoši ozolzīļu un apkopotas vairāki simti ideju. Žūrija izvērtēja pieteikumu un ideju radošumu un asprātīgumu.

Pirmo vietu “Zīļu mačos” ieguva Mālpils internātpamatskolas 4. klases skolēni, kuri balvā saņēma 300 LVL klases ekskursijai. 2. vietu un 200 LVL ekskursijai saņēma Aizkraukles novada ģimnāzijas 11.b klases skolēni. 3. vietu ieguva Stalbes vidusskolas 5. klases skolēni, kuri laimēja finansiālu atbalstu nākamajai klases ekskursijai 100 LVL apmērā.

Dzelzavas pamatskolas 4.klases skolēni saņēma veicināšanas balvu - apmaksātu putnu vērošanas ekskursija -  kā “Zīļu maču” viscentīgākā klase, jo viņi bija savākuši vairāk kā 900 kg ozolzīļu. Savukārt Ogres 1. vidusskolas 2. klases skolēni ieguva identisku veicināšanas balvu par visradošāko pieteikumu.

Aizkraukles vidusskolas 11.b klases skolēni uzskata, ka “Latvija kā zaļākā valsts pasaulē piesaistītu gan no Pekinas smoga nogurušos ķīniešus, gan Lasvegasas sastrēgumu nokaitinātos amerikāņus”, savukārt Dzelzavas pamatskolas 4. klases skolēni atzīst, ka “arī viņu vecāki ir sākuši domāt zaļāk, piedalās un atbalsta skolēnu ieceres un aktivitātes”. Krista Lauga no Stalbes vidusskolas skaidro, ka gribētu “aizliegt piesārņot dabu un, ja nepieciešams dežurētu vietās, kur piemēslo”. 5. klases skolniece Danute Bērziņa stāsta, ka “Latvijai jākļūst par labāko, skaistāko un zaļāko valsti pasaulē, jo tā ir mūsu dzimtene un mājas. Šeit ir manas ģimenes saknes un es nevēlos nekur braukt prom”, arī Mārtiņš Ūdris, 5. klases skolnieks,  atzīst, ka “Latvijai jābūt viszaļākajai valstij pasaulē, jo es to ļoti mīlu”.  Anna rezumē: “Es būšu arhitekte un izdomāšu tādas mājas, kurām apkārt būs daudz, daudz koku. Un šajās mājās ļaudīm būs zaļa dzīve!”

 

Paldies visiem konkursa dalībniekiem! Tuvākajā laikā projekta mājas lapā tiks ievietoti labākie "Zīļu maču" darbi!

dalīties: Twitter Facebook Draugiem.runā

Komentāri

 • Skabeklis

  25.10.2010 01:11
  Bildes var redzet tepat pie raksta!
 • BUM.

  23.10.2010 15:07
  KUR VAR REDZĒT BILDES NO PASĀKUMA??? :))
 • Lasi uzmanīgi

  22.10.2010 10:42
  Dzelzavas pamatskolas 4.klases skolēni saņēma veicināšanas balvu - apmaksātu putnu vērošanas ekskursija - kā “Zīļu maču” viscentīgākā klase, jo viņi bija savākuši vairāk kā 900 kg ozolzīļu. Savukārt Ogres 1. vidusskolas 2. klases skolēni ieguva identisku veicināšanas balvu par visradošāko pieteikumu.
 • EMO

  21.10.2010 16:44
  Vai tad neviens nedabūs veicināšanas balvas? Kas tas vispār ir!