Labākās skolēnu idejas


05.11.2010

Vairāk kā 3000 skolēnu no visas Latvijas izteica idejas, kā Latviju padarīt zaļāku un ko viņi paši personīgi būtu gatavi šajā lietā darīt. Mēs esam apkopojuši interesantākās idejas!!!!


Aizkraukles novada ģimnāzijas 11. b klases skolēni:  Mūsuprāt, zaļākā valsts pasaulē piesaistītu gan no Pekinas smoga nogurušos ķīniešus, gan Lasvegasas sastrēgumu nokaitinātos amerikāņus... Protams, mēs neesam tikai skaitļotāji un apzināmies, ka savas zemes sakopšana lieliski vieno iedzīvotājus. Katru pavasari, kad notiek Lielās talkas. Latviešu tauta ir vienota un laimīga. Ja tiktu ieaudzināts, ka mūsu katra pienākums ir turēt Latviju spožu un tīru visu laiku, tas būtu pašsaprotami- pacelt nomesto un, galu galā, nenomest!


Dzelzavas pamatskolas 4. klases skolēni: Nebaidāmies un nekautrējamies aizrādīt postītājiem. Mūsu iedvesmoti arī mūsu vecāki ir sākuši domāt zaļāk, piedalās un atbalsta mūsu ieceres un aktivitātes. Kad izaugsim lielāki, arī mūsu darbi noteikti būs varenāki.


Krista Lauga no Stalbes pamatskolas 5. klases:  Latvijai ir jākļūst par zaļāko valsti pasaulē, jo manā dzimtenē dzīvo daudz
jauku cilvēku, kuriem vajadzīgs svaigs gaiss, tīrs ūdens, tīras ūdenskrātuves, tīru mežu un kopumā tīru, dzīvu dabu.
Danute Bērziņa no tās pašas skolas: Latvijai jākļūst par labāko, skaistāko un zaļāko valsti pasaulē, jo tā ir mana
dzimtene un mūsu mājas. Šeit ir manas ģimenes saknes un es nevēlos nekur braukt prom.


Aizputes vidusskolas 8. klases skolēni: Latvijai jākļūst par zaļāko valsti pasaulē,  jo tad mēs varētu lepoties ar to, ka  spējam sakopt savu zemi un dzīvot sakoptā vidē. Jāsāk ar mums pašiem un to, kas ir ap mums. Nevajag  jau nemaz tik daudz. Pietiek katram  iestādīt kaut vai tikai vienu vienīgu koku, lai rastos skaisti zaļi meži, kas ražo gaisā skābekli, un mūsos pašos mājotu prieks un lepnums par paveikto.

Allažu pamatskolas 9. klases skolēni :
Es zinu, ka tu, lai arī reizēm 
sapņo par Havaju salam vai Alpiem,

Tu tomēr mīli šo zemi, savu Latviju.

Ieelpo laukus, mežus un upes -
 tas viss pieder tev, jo šīs ir mūsu mājas.

Un es neticu, ka savās mājās tu 
košļenes spļauj uz grīdas vai
 aizmiedz zem segas netīras.
Tad kā tu vari spļaut un mest atkritumus
 uz savas Latvijas zaļās zemes?

Vai tiešām jābrauc ar mašīnu pāris metru,
 ko tikpat  labi varētu noiet kājām
 un nepiedūmot vietu,ko saucam par mājām?

Jaunlutriņu pamatskolas struktūrvienības „Sākumskola” 4.klase: Mēs stādam pie savām mājām kokus, mums katram ir savs koks, kuru kopjam un mērāmies līdzi.

Iecavas vidusskolas 9. klases skolēni: Mēs Iecavas vidusskolas skolēni cenšamies domāt ne tikai zaļi, bet ar savu piemēru mācīt citus. Esam mācījušies šķirot atkritumus un caur avīzi „Iecavas Ziņas” izglītojuši Iecavas sabiedrību par to, kā atkritumi ir jāšķiro. Esam ne tikai atraduši sakopjamas vietas, bet piedalījušies sakopšanas talkās. Divreiz esam organizējuši makulatūras savākšanu un līdz ar to izglābuši vairākus simtus koku. Esam pētījuši CO2 izmešus uz VIA Baltica šosejas un izdarījuši secinājumus, ka tikai koku stādīšana spēj absorbēt izplūdes gāzes un dot cilvēkiem skābekli.

dalīties: Twitter Facebook Draugiem.runā

Komentāri

  • nezināma persona...

    03.11.2013 21:46
    cik reižu Latvijā koki saražo skābekli vairāk, nekā Latvijas iedzīvotājiem tas būtu nepieciešams?