Mežs cilvēkiem


07.05.2013

Mūsu galvenā dabas bagātība – meži – klāj 50 % Latvijas teritorijas, turklāt puse no tiem pieder mums visiem – Latvijas iedzīvotājiem. Par tiem rūpējas „Latvijas valsts meži”. Piektā daļa no tiem ir neskartās dabas teritorijas, kurās valda dabas, nevis cilvēku likumi. Šīs mežu teritorijas LVM atvēl sugu daudzveidības attīstībai un saglabāšanai. Turklāt Latvijā tās ir krietni lielākas, nekā citās Eiropas valstīs!

Arī tur, kur notiek meža darbi, LVM rūpējas par mežiem – 6500 LVM darbinieki pastāvīgi stāda un kopj mežus, būvē un kopj ceļus. Kopumā valsts meži nodrošina darbu vairāk nekā 80 000 cilvēku Latvijā. Lai palīdzētu mežam atjaunoties, ik gadus tiek izaudzēti gandrīz 50 miljoni koku stādu.

No mūsu pieredzes mācās arī citās Eiropas valstīs – 7 gadu ciklu, pēc kura tagad tiek apsaimniekoti Latvijas valsts meži, pārņēmuši arī kolēģi Zviedrijā, Igaunijā, Īrijā un citur. 7 gadu cikls nozīmē, ka mežs saglabā un pat palielina koku daudzumu, ienākumi ir lielāki, bet izdevumi – mazāki, turklāt mežs, dzīvnieki un arī cilvēki tiek traucēti pēc iespējas mazāk. Jo dziļāk mežā – jo vairāk skābekļa!

Skaties šeit: http://www.lvm.lv/mezs_cilvekiem/ 

dalīties: Twitter Facebook Draugiem.runā

Komentāri