Muzeju naktī 12 muzejos visā Latvijā sēs “Skābekļa mežus"


13.05.2013

Muzeju naktī 12 muzejos visā Latvijā sēs “Skābekļa mežus” 

18. maijs – Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas diena

Muzeju naktī, 18. maijā, Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijas “Skābeklis” ietvaros 12 muzejos dažādās Latvijas pilsētās un pagastos darbosies īpašas „Skābekļa darbnīcas”, kurās ikvienam būs iespēja kopā ar „Latvijas valsts meži” darbiniekiem iesēt savu kociņu un piedalīties “Skābekļa mežu” veidošanā. Muzeju nakts apmeklētājiem Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Valkā, Rēzeknē, Naukšēnos, Nīcā, Rojā, Talsos un Aizputē „Latvijas valsts meži” dāvinās sēšanai vairāk nekā 20 tūkstošus egļu un priežu sēklu.

Rīgā Muzeju nakts laikā “Skābekļa darbnīcas” būs atvērtas Latvijas Dabas muzejā (adrese: Rīga, Kr. Barona iela 4), kā arī Mežaparkā izstādes „Iepazīsties – koks!” telpās (adrese: Mežaparks, Mežaparka Lielās estrādes iekštelpas, ieeja no 1. vārtiem), dodot iespēju ikvienam ne tikai iesēt savu kociņu, bet arī noskatīties īpašas video filmiņas un iepazīties ar meža augšanas un atjaunošanās procesu.

“Skābekļa darbnīcas” Muzeju nakts apmeklētājiem būs atvērtas arī  Valkas muzejā, Latgales kultūrvēstures muzejā, Naukšēnu Cilvēkmuzejā, Liepājas muzejā, Jaunmoku pilī, Rojas Jūras zvejniecības un Talsu novada muzejā, Aizputes Novadpētniecības muzejā, Nīcas tūrisma informācijas centrā, kā arī Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

Veicinot lielāku atbildību un mīlestību pret Latvijas bagātību – mežiem – AS “Latvijas valsts meži” vēlas iedibināt jaunu tradīciju – ikgadēju koku sēšanu un stādīšanu ģimenes lokā. Tāpēc sestdien, 18. maijā, ikviens tiek aicināts iesaistīties Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijā “Skābeklis” un savos piemājas dārziņos vai pagalmos iestādīt savu ģimenes kociņu un veidot savu “Skābekļa mežu”.

Savukārt viens no pirmajiem “Skābekļa mežiem” pilsētvidē tiks stādīts 18. maijā plkst. 14:00 Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā (Leona Paegles iela 40, Valmiera). Tur skolēni kopā ar vecākiem un Valmieras pašvaldības pārstāvjiem, iestādot gandrīz 500 koku stādu, izveidos  savu “Skābekļa mežu” jeb īpašu Latvijas valsts mežu dabas izziņas taku.

Jau kopš aprīļa beigām visā Latvijas teritorijā AS “Latvijas valsts meži” uzsākuši vērienīgu “Skābekļa mežu” stādīšanu – ik nedēļas apstādot 1800 līdz 2000 hektāru lielu teritoriju. Šī gada laikā plānots veikt mežu stādīšanu 10.2 tūkstošu hektāru apjomā, no kuriem 8.7 tūkstoši hektāru tiks iestādīti pavasarī. Šogad kopumā LVM plānojuši iestādīt aptuveni 30 miljonus koku stādu, tādējādi atjaunojot gandrīz 16 tūkstošus hektāru meža.

Par akciju “Skābeklis”

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcija “Skābeklis” tika uzsākta 2010. gada pavasarī ar mērķi padarīt Latviju par zaļāko valsti pasaulē. Akcijas laikā visā Latvijā kopumā iesēti un iestādīti vairāk nekā 90 miljoni koku. Koki augot, savāc no gaisa kaitīgo ogļskābo gāzi, to efektīvi absorbē un ražo skābekli, tādējādi samazinot gaisa piesārņojumu un nodrošinot labāku gaisa kvalitāti.  Turklāt 1 m3 koksnes augšanas laikā savāc tonnu kaitīgās ogļskābās gāzes un izdala 727 kilogramus skābekļa.

dalīties: Twitter Facebook Draugiem.runā

Komentāri