Atpazīstami mūziķi iesaistās “Skābekļa mežu” stādīšanā


10.05.2013

“Skābekļa mežu” stādīšanā iesaistās arī Māra Upmane – Holšteina un orķestra Sinfonietta Rīga mūziķi

Atbalstot zaļo dzīvesveidu un ideju par Latviju kā zaļāko valsti pasaulē, AS “Latvijas valsts meži” Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijā “Skābeklis” iesaistījušies virkne sabiedrībā zināmu cilvēku. Savu “Skābekļa mežu” šopavasar, iestādot ģimenes koku piemājas dārziņā, mežā vai citā sev ērtā vietā, veidos arī diriģents Normunds Šnē un orķestra Sinfonietta Rīga mūziķi, mūziķe Māra UpmaneHolšteina, kā arī raidījuma “Māmiņu klubs” vadītāja Kristīne Virsnīte. 

 

Grupas “Atro’n’out” solistes ”Māras Upmanes – Holšteinas “Skābekļa” kociņš ceļos līdzi draugu un domubiedru apvienībai Mazā kavalērija un, iespējams, pat tiks iestādīts dzejnieka Imanta Ziedoņa mājā Murjāņos. “Lai padarītu Latviju zaļāku un mudinātu iedzīvotājus daudz atbildīgāk izturēties pret dabu, ir būtiski katram pašam mainīt savu attieksmi – spēt sakopt ne tikai savu pagalmu, bet arī vietas, kas ir ārpus katra privātās teritorijas,” pārliecināta ir Māra, piebilstot, ka “ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir svarīgi lepoties ar Latvijas dabu un apzināties tās vērtību.”

Savukārt Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē atklāj, ka “Skābekļa” kociņš tiks iestādīts pie orķestra mājvietas – “Spīķeru” koncertzāles, kur šajā laikā pilnā sparā rit remontdarbi. “Šobrīd mums jo īpaši trūkst zaļuma un dabas, tāpēc “Skābekļa” koks būs neatsverams pienesums Spīķeru apkārtnei,” saka diriģents.

Turpretim Kristīne Virsnīte savu „Skābekļa” bērzu stādīs laukos, kur tas labi iederēsies pārējo kociņu vidū. “Māmiņu klubs” vadītāja ir pārliecināta, ka kopīga koku stādīšana ar ģimeni ir viens no labākajiem veidiem, kā bērniem iemācīt saudzīgu, mīlošu un atbildīgu attieksmi pret dabu.

Veicinot lielāku atbildību un mīlestību pret Latvijas bagātību – mežiem – AS “Latvijas valsts meži” vēlas iedibināt jaunu tradīciju – ikgadēju koku sēšanu un stādīšanu ģimenes lokā. Tāpēc sestdien, 18. maijā, ikviens tiek aicināts iesaistīties Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijā “Skābeklis” un savos piemājas dārziņos vai pagalmos iestādīt savu ģimenes kociņu un veidot savu “Skābekļa mežu”.

Jau kopš aprīļa beigām visā Latvijas teritorijā AS “Latvijas valsts meži” uzsākuši vērienīgu “Skābekļa mežu” stādīšanu – ik nedēļas apstādot 1800 līdz 2000 hektāru lielu teritoriju. Šī gada laikā plānots veikt mežu stādīšanu 10.2 tūkstošu hektāru apjomā, no kuriem 8.7 tūkstoši hektāru tiks iestādīti pavasarī. Šogad kopumā LVM plānojuši iestādīt aptuveni 30 miljonus koku stādu, tādējādi atjaunojot gandrīz 16 tūkstošus hektāru meža.dalīties: Twitter Facebook Draugiem.runā

Komentāri