18. maijā Valmierā tiks stādīts “Skābekļa mežs” pilsētvidē


15.05.2013

Ar AS “Latvijas valsts meži” atbalstu Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā veidos Dabas izziņas taku

Sestdien, 18. maijā, Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijas “Skābeklis” ietvaros Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā tiks stādīts viens no pirmajiem “Skābekļa mežiem” pilsētvidē un izveidota “Latvijas valsts mežu” dabas izziņas taka. To stādīs Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni kopā ar vecākiem un Valmieras pašvaldības pārstāvjiem, iestādot gandrīz 400 koku un krūmu stādu.

Latvijas valsts mežu” dabas izziņas taka būs 120 metrus gara, tajā kopumā tiks iestādīti 393 koku un krūmu stādu – tostarp 257 skuju koki un krūmi un 136 lapu krūmi. Taka tiks veidota līdzās Valmieras Valsts ģimnāzijas dabas izziņas centram un kalpos kā brīvdabas mācību klase, kurā skolēni un ikviens Valmieras iedzīvotājs un pilsētas viesis varēs izzināt Latvijas dabas daudzveidību un dažādību, gūt praktiskas zināšanas par dabā notiekošajiem procesiem, apzināt alternatīvās enerģijas izmantošanas iespējas, kā arī uzņemt enerģiju un iedvesmoties no Latvijas bagātības – meža.

Katram no “Latvijas valsts mežu” dabas izziņas takā iestādītajiem kociņiem un krūmiem tiks pielikta klāt īpaša norāde ar konkrētā koka nosaukumu piecās valodās – latviešu, angļu, vācu, krievu un latīņu. Skolas pagalmā tiks izvietota norādes zīme, savukārt takas teritorijā – informatīvais stends. Līdz vasaras sākumam “Latvijas valsts mežu” dabas izziņas takas teritorijā paredzēts uzstādīt arī atpūtas soliņu, turpretim blakus esošajā dīķī – koka laipu un kāpnes, lai varētu piekļūt ūdens platformai, kas kalpos par ūdens paraugu ņemšanas vietu, mācību procesu veikšanai.

Aicinām mediju pārstāvjus uz “Skābekļa meža” un “Latvijas valsts mežu” dabas izziņas takas stādīšanas pasākumu 

Sestdien, 18. maijā, pulksten 14:00 Valmieras Valsts ģimnāzijas pagalmā

(Leona Paegles iela 40, Valmiera)

Programmā:

“Latvijas valsts mežu” dabas izziņas takas izveide un atklāšana

Viena no pirmajiem “Skābekļa mežiem” pilsētvidē stādīšana

Spēcinoša talkas zupa un dzērieni talciniekiem

 

“Skābekļa meža” stādīšanā piedalīsies:

Inesis Boķis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs

Jānis Zemļickis, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors

Tomass Kotovičs, AS “Latvijas valsts meži” komunikācijas daļas vadītājs

Gandrīz 200 Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni ar vecākiem

Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvji

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijas “Skābeklis” ietvaros AS “Latvijas valsts meži” (LVM) uzsākuši vērienīgu “Skābekļa mežu” stādīšanu visā Latvijā. Šogad kopumā LVM plānojuši iestādīt aptuveni 30 miljonus koku stādu, tādējādi atjaunojot gandrīz 16 tūkstošus hektāru meža. “Skābekļa mežu” stādīšana paredzēta gan mežu teritorijās, gan pilsētvidē, atjaunojot un ar stādījumiem papildinot esošās zaļās zonas un ierīkojot jaunas koku audzes.

Veicinot lielāku atbildību un mīlestību pret Latvijas bagātību – mežiem – LVM vēlas iedibināt jaunu tradīciju – ikgadēju koku sēšanu un stādīšanu ģimenes lokā. Tāpēc 18. maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts piedalīties “Skābekļa mežu” veidošanā un savā piemājas dārziņā, lauku sētā, pagalmā vai citā teritorijā iestādīt pats savu ģimenes kociņu.

Savukārt 18. maija vakarā Muzeju nakts ietvaros 12 muzejos dažādās Latvijas pilsētās un pagastos Latvijas valsts mežu Skābekļa darbnīcās būs pieejamas vairāk nekā 20 tūkstoši egļu un priežu sēklu, dodot iespēju ikvienam Muzeju nakts apmeklētājam iesēt savu “Skābekļa meža” kociņu. 

dalīties: Twitter Facebook Draugiem.runā

Komentāri