Savus skābekļa mežus stādīs Mihelsonu ģimene un Liene Šomase


16.05.2013

Santa Bindemane – Mihelsone ar ģimeni un Liene Šomase šopavasar savus “Skābekļa mežus” stādīs lauku teritorijās 

AS “Latvijas valsts meži” Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijā “Skābeklis” ietvaros savus “Skābekļa kociņus” šopavasar lauku mājās stādīs arī stiliste un bloga “Kids Gazette” autore Santa Bindemane – Mihelsone ar ģimeni un dziedātāja Liene Šomase.

Mihelsonu ģimenes “Skābekļa kociņš” visticamāk tiks iestādīs Smiltenes pusē, kur jau kuplo citi kopīgi iestādītie koki un krūmi. Kā atklāj grupas “Prāta vētra” taustiņinstrumentālists Māris Mihelsons, viņa “koku stādīšanas kontā” ir aptuveni 170 ozoli, kas iestādīti Kurzemes pusē. Savukārt Santa Bindemane – Mihelsone atgādina, ka svarīgi ir ne tikai iestādīt jaunus kociņus, bet arī prast rūpēties par tiem. Turklāt arī ikdienā Mihelsonu ģimene atbalsta “zaļo dzīvesveidu” – gan šķiro atkritumus, gan uzturā cenšas lietot ekoloģisku pārtiku.

Savukārt dziedātāja Liene Šomase savu “Skābekļa kociņu” iecerējusi stādīt lauku mājās, kur arī bērnībā iestādījusi ne vienu vien koku. Liene ar smaidu atklāj, ka toreiz koki stādīti ar kādu  īpašu mērķi – lai starp tiem varētu iekārt šūpuļtīklu. „Ir ļoti īpaša sajūta redzot, cik lieli tagad izauguši abi bērziņi”, stāsta Liene,  aicinot ikvienu Latvijas ģimeni aizsākt jaunu tradīciju un kopīgi ik gadu iestādīt vismaz vienu koku. “Kurš gan cits rūpēsies par mūsu skaisto dabu un mežiem, ja ne mēs paši?” piebilst Liene Šomase.

Veicinot lielāku atbildību un mīlestību pret Latvijas bagātību – mežiem – AS “Latvijas valsts meži” vēlas iedibināt jaunu tradīciju – ikgadēju koku sēšanu un stādīšanu ģimenes lokā. Tāpēc sestdien, 18. maijā, ikviens tiek aicināts iesaistīties Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijā “Skābeklis” un savos piemājas dārziņos vai pagalmos iestādīt savu ģimenes kociņu un veidot savu “Skābekļa mežu”.

Jau kopš aprīļa beigām visā Latvijas teritorijā AS “Latvijas valsts meži” uzsākuši vērienīgu “Skābekļa mežu” stādīšanu – ik nedēļas apstādot 1800 līdz 2000 hektāru lielu teritoriju. Šī gada laikā plānots veikt mežu stādīšanu 10.2 tūkstošu hektāru apjomā, no kuriem 8.7 tūkstoši hektāru tiks iestādīti pavasarī. Šogad kopumā LVM plānojuši iestādīt aptuveni 30 miljonus koku stādu, tādējādi atjaunojot gandrīz 16 tūkstošus hektāru meža. 

Video skaties šeit: http://youtu.be/z7aKR-N4o24 un http://youtu.be/ArTOmaa05Kcdalīties: Twitter Facebook Draugiem.runā

Komentāri