Atklāj akciju Skābeklis


05.05.2010

Lai Latviju padarītu par zaļāko valsti pasaulē, ar a/s „Latvijas valsts meži“ un SEB banka atbalstu šodien tiek uzsākta Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcija „Skābeklis“. Tās ietvaros gada laikā visā Latvijā plānots iestādīt 2 231 503 egles un priedes. Lai sasniegtu šo mērķi, visi Latvijas 5. un 6. klašu skolēni, kā arī ikviens Latvijas iedzīvotājs jau šajā pavasarī tiek aicināts iesēt pa kokam.

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijā „Skābeklis“ galvenokārt tiks iesaistīti skolēni. Jau tuvākajā laikā visi Latvijas 5. un 6. klašu skolēni saņems koku sēklas kopā ar izglītojošu materiālu, kā pareizi audzēt un stādīt kokus.

Savukārt ikviens Latvijas iedzīvotājs, darba kolektīvs, mediju redakcija, organizācija aicināta līdzdarboties un arī iesēt savu koku. No 17. līdz 21. maijam bezmaksas koku sēklu komplekti būs pieejami visās Latvijas pasta nodaļās un SEB bankas filiālēs. Iedzīvotāji aicināti koku sēklas iestādīt kastītēs un audzēt tās uz palodzēm, lai nākamajā pavasarī izstādītu Latvijas mežos, parkos vai savos piemājas dārziņos.

Akcija „Skābeklis“ visā Latvijā norisināsies no šā gada 5 maija līdz 2011. gada jūnijam, kad vairāk nekā 2 miljoni iesēto koku būs izauguši tik lieli, lai tos stādītu mežā un ļautu augt pašu spēkiem. Detalizētāka informācija par koku sēšanu un stādīšanu pieejama akcijas mājas lapā www.skabeklis.lv.

“SEB banka ar gandarījumu iesaistās šajā akcijā, lai veicinātu videi draudzīgu domāšanu un vides sakopšanu. Jaunais projekts “Skābeklis” ir iniciatīva, kuras mērķis ir apvienot spēkus un parādīt, ka Latvija var būt izcila – izcila ar savu dabu, zaļumu, veselīgo gaisu un svarīgi – arī aktīvu jaunās paaudzes iesaistīšanos šo izcilību vairošanā. Ceru, ka visu Latvijas skolu 5. un 6. klašu skolēni pierādīs, ka iesēt un izaudzēt koku ir pavisam reāls un paveicams darbs mums ikvienam,” norāda SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

2008. gada Jēlas Universitātes veiktajā pētījumā World Environmental Performence Index Latvija tika atzīta par videi draudzīgāko valsti Austrumeiropā, savukārt pasaulē tā ieņēma 8. vietu. “Latvijas rādītāji ir ievērības cienīgi. Mums ir ar ko lepoties, un ar zināmu piepūli ir izredzes kļūt par zaļāko valsti pasaulē. Uzņēmumam “Latvijas valsts meži” koku sēšana un stādīšana ir ierasta ikdienas lieta, taču tikai kopīgiem spēkiem, iesaistot visus Latvijas iedzīvotājus, mēs varam cīnīties par pasaules zaļākās valsts titulu,” atzīst a/s „Latvijas valsts meži“ projekta “Izzini mežu” vadītājs Tomass Kotovičs.

Projektu organizē un ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesēt, izaudzēt un iestādīt savu koku aicina a/s Latvijas valsts meži un SEB banka, atbalsta Latvijas Pasts un Latvijas Radio.

Latvija stāda kokus! Būsim zaļākā valsts pasaulē!

dalīties: Twitter Facebook Draugiem.runā

Komentāri

  • Zane

    06.05.2010 17:38
    Super ideja! Es sesu!